Aktywna sprzedaż produktów to nie jedyne obowiązki przedstawiciela handlowego

22 sierpnia 2019
przez

Wiele międzynarodowych firm, które działają w branży sanitarno-kuchennej poszukuje pracowników na stanowisko przedstawiciela handlowego. To właśnie taki pracownik jest odpowiedzialny między innymi za aktywną sprzedaż, bez którego poszczególne firmy mogłyby nie poradzić sobie na polskim rynku. Za co jeszcze jest odpowiedzialny przedstawiciel handlowy?

Czym zajmuje się przedstawiciel handlowy?

Osoba zatrudniona na tym stanowisku aktywnie sprzedaje poszczególne produkty, spotyka się z klientami z rejonu, który jest jej podległy. Oprócz tego pracownik musi cały czas budować pozytywne, ale przed wszystkim długotrwałe relacje z poszczególnymi klientami. Przedstawiciel tworzy budżet, a także nieustannie nim zarządza, by wszelkie działania były jak najbardziej efektywne. Przedstawiciel jest odpowiedzialny za bieżącą analizę branży, w której pracuje, musi on oceniać potencjał rynku i wszelkie możliwości, które są w nim obecne. Nie da się ukryć, że przedstawiciel musi także bezpośrednio współpracować z pozostałymi pracownikami firmy, a w szczególności dotyczy to wszelkiego rodzaju działań marketingowych.

Jakie wymagania są stawiane przed kandydatem na przedstawiciela handlowego?

Kandydat powinien liczyć się z koniecznością posiadania minimum trzyletniego doświadczenia. Powinien on wykazywać się znajomością branży, w której chce się rozwijać. Ważna jest sama umiejętność podejmowania odpowiednich, samodzielnych decyzji w różnego rodzaju procesach sprzedażowych.

Napisz komentarz