Cechy niezbędne w pracy przedstawiciela handlowego

27 lutego 2017
przez

Praca przedstawiciela handlowego to nie jest zwykła sprzedaż. I choć wielu sprzedawcom wydaje się, że wkraczając na rynek pracy, od razu będą bić rekordy sprzedaży. W praktyce praca przedstawiciela handlowego wymaga pewnych predyspozycji i umiejętności.

Odporność na stres to jedna z kluczowych cech istotnych w branży handlowej. Konflikty z klientami, reklamacje, ale też presja czasu i wypróbowane oczekiwania pracodawcy, to codzienność z którą mierzy się większość przedstawicieli handlowych. Skuteczne działania mimo szeregu problemów i sinych emocji są niezbędne na tym stanowisku.

Komunikatywność to podstawa pracy przedstawiciela handlowego. Umiejętność klarownego przekazywania informacji, dobór poziomu i języka rozmowy adekwatnie do rozmówcy, często decydują o finalizacji transakcji i są kluczem do sukcesu sprzedawcy.
Przedstawiciel handlowy nie jest tylko sprzedawcą. By zapewnić jak najwyższą efektywność swoich działań, handlowiec musi tworzyć i pielęgnować stałą relację z klientem. Budowanie zdrowych relacji handlowych jest jednym ze sposobów pomagających w zdobyciu wierności klienta.
Do jednych z kluczowych cech przedstawiciela handlowego jest skrupulatność i doskonała organizacja czasu pracy. Wysokość wynagrodzenia na tym stanowisku zależy od efektów pracy, stąd jej organizacja jest tak ważna.

Napisz komentarz