Handel w medycynie? Również istnieje

22 czerwca 2018
przez

Sprzedawać można niemal wszystko. Nie każdy wie o tym, że przedstawiciele handlowi pracują również w branży medycznej. Jak to możliwe? Otóż kliniki oraz lekarze chętnie kupują produkty i usługi polecane przez duże przedsiębiorstwa biotechnologiczne.

Osoba zatrudniona w dużej, międzynarodowej firmie o takim charakterze jest zobowiązana do nawiązywania oraz utrzymywania efektywnych biznesowych relacji w środowisko lekarzy, a także farmaceutów. Oprócz tego musi składać regularne raporty do swoich przełożonych Ponadto istotnym jest to, aby pracownik dbał o najwyższy poziom usług, które świadczy w imieniu przedsiębiorstwa.

Czego oczekują firmy od potencjalnych kandydatów? Często jest to minimum roczne doświadczenie w pracy na takim samym, czy też podobnym stanowisku. Ponadto istotne jest posiadanie entuzjastycznego nastawienia do pracy w sprzedaży. Łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz posiadanie umiejętności budowania długotrwałych relacji z klientami jest również ważne. Idealny pracownik jest samodzielny, przedsiębiorczy i ma aktywne podejście do realizacji powierzonych mu zadań. W tym zawodzie bez wątpienia przydaje się dyscyplina, a także dobra organizacja czasu pracy. Wielu pracodawców oczekuje, że kandydat będzie posiadał wyższe wykształcenie oraz znał język angielski na bardzo wysokim poziomie.

Napisz komentarz

Najnowsze oferty pracy:

Więcej ofert pracy

Gdzie jeszcze rekrutują?