Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Top 5 porad

14 czerwca 2021
przez

Przed Tobą rozmowa kwalifikacyjna, a Ty już się bardzo stresujesz? W takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł, ponieważ znajdziesz w nim cenne wskazówki, które pomogą Ci wypaść jak najlepiej podczas tego spotkania.

Marzy Ci się praca w roli przedstawiciela handlowego, wysłałeś CV do wielu różnych firm, a teraz w końcu się udało i otrzymałeś pozytywny odzew? Świetnie się składa. Przyszła pora na to, żeby przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Poznaj top 5 wskazówek.

Wypadnij dobrze na rozmowie kwalifikacyjnej

Po pierwsze – bądź sobą. Jeżeli zaczniesz udawać osobę, którą nie jesteś, to szybko wyjdzie na jaw. Niestety, nie zostanie wybaczone przez rekrutera, poza tym kłamiąc zrobisz złe wrażenie i spalisz za sobą mosty.

Po drugie – szeroko się uśmiechaj. Osoby, które uśmiechają się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, są postrzegane jako pozytywne, a więc znacznie chętniej są zatrudniane.

Po trzecie – nie bój się zadawać pytań. Rozmowa rekrutacyjna jest również dla Ciebie. Oczywiście nie wychodź przed szereg, ale zanim wyjdziesz ze spotkania, możesz zadać rekruterowi również nurtujące Cię pytania.

Po czwarte – bądź kreatywny. Nawet jeżeli rekruter zada Ci trudne pytanie, koniecznie na nie odpowiedz. Nie pozostawiaj go z ciszą, która zrobi złe wrażenie.

Po piąte – postaw na właściwy ubiór. Klasyczna elegancja zawsze sprawdza się w tym przypadku. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz, a więc zadbaj o swój wizerunek.

Pozytywne nastawienie potrafi zdziałać cuda. Szykuj się na rozmowę i podbijaj zawodowy świat – trzymamy za Ciebie kciuki.

Napisz komentarz

Najnowsze oferty pracy:

Więcej ofert pracy

Gdzie jeszcze rekrutują?