Jak poradzić sobie z krytyką przełożonego?

14 kwietnia 2020
przez

Każdy z nas każdego dnia jest narażony na krytykę z różnych stron. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby się na nią uodpornić! Nasze porady przydadzą się również przedstawicielom handlowym.

Przełożonym zdarza się nas krytykować. Jeżeli jest to konstruktywna krytyka, która wiąże się z koniecznością poprawy sposobu wykonywania swoich obowiązków – nie ma w tym niczego złego! Warto jednak pamiętać o tym, aby nie brać każdej z uwag głęboko do serca. Dobrym pomysłem jest raczej postawienie na szybką poprawę i nie przywiązywanie się do słów krytyki na dłuższą metę.

Unikaj stresujących sytuacji

Krytyka może być stresująca! Jeżeli każdego dnia będziesz brał wszystkie uwagi głęboko do siebie, wtedy możesz obniżyć poczucie własnej wartości, a ponadto po prostu będziesz czuł się źle z samym sobą. Oczywiście zawsze powinieneś nad sobą pracować, jednak koniecznie rób to w zgodzie z samym sobą.

Wykonuj swoje obowiązki rzetelnie, a także nieustannie szkol się i rozwijaj, a na pewno Twój przełożony będzie zadowolony z Twojej pracy. Nieustanny rozwój i praca nad sobą to tak naprawdę klucz do sukcesu w wielu zawodach i branżach, również w zawodzie przedstawiciela handlowego.

Napisz komentarz

Najnowsze oferty pracy:

Więcej ofert pracy

Gdzie jeszcze rekrutują?