Jak rozwinąć sprzedaż?

– W jaki sposób rozwinąć moją sprzedaż- pyta przedstawiciel z Dąbrowy Górniczej– gdy konkurencja jest znacząca?-

-Pracując w charakterze przedstawiciela, stajesz się reprezentantem firmy. Pracujesz na jej rozwój i sukces bo wiesz, że ty również na tym skorzystasz. Jak więc sprzedawać?

Po pierwsze- odmowa nie jest porażką. Każdy popełniony błąd pozwala ci wyciągnąć jakieś wnioski z zaistniałej sytuacji. Błędy uczą i rozwijają.

Po wtóre- każdy z nas jest inny. W odmienny sposób postrzega rzeczywistość, ma zatem inne oczekiwania. Nie zakładaj, że istnieje jedna technika pozwalająca na zdobycie każdego klienta.

Po trzecie- nikt nie chce szkodzić samemu sobie. Nie zakładaj zatem, że klient ma wobec ciebie złe intencje. Zapewne na pierwszym miejscu stawia siebie. Dostrzegając to lepiej zrozumiesz jego położenie.

Po czwarte- manipulacja. Nie zakładaj, że jesteś mistrzem manipulacji. Sam również jesteś jej obiektem.

Po piąte- mowa ciała. Pamiętaj o niej podczas negocjacji z klientem. Nawet najlepszy produkt może nie zyskać nabywcy, jeśli nieumiejętnie go zaprezentujesz. Twój ton głosu, twoja postawa, przekonanie, są istotnym elementem sprzedaży.

Po szóste- wygrani są dwaj. Po zakończonej transakcji satysfakcję powinny odczuwać obydwie strony. Taki rezultat daje początek długotrwałej relacji.

 

Napisz komentarz

Najnowsze oferty pracy:

Więcej ofert pracy

Gdzie jeszcze rekrutują?