Jakie zadania stoją przed przedstawicielem handlowym?

7 maja 2021
przez

To dynamiczna praca, w której doskonale odnajdują się młode osoby. Mowa o profesji przedstawiciela handlowego, która wciąż, już od bardzo wielu lat, ma się bardzo dobrze. Przekonaj się, jakie zadania stoją przed osobami, które zdobędą to stanowisko.

Przedstawiciele handlowi są potrzebni w wielu firmach, w różnych branżach. Przedsiębiorcy poszukują kandydatów, którzy stawiają na szybki rozwój, chcą awansować, ale przede wszystkim są kreatywni oraz otwarci. Mile widziane są osoby, które mają związek z branżą, w której specjalizuje się dana firma.

Główne zadania i obowiązki przedstawiciela handlowego

Okazuje się, że osoby zatrudnione jako przedstawiciel handlowy przede wszystkim muszą utrzymywać oraz rozwijać dobre relacje z klientami. Konieczne jest także prowadzenie negocjacji handlowych, a przede wszystkim realizacja planów sprzedażowych w powierzonym im terenie. W tym przypadku kluczowe jest również pozyskiwanie oraz rejestrowanie nowych klientów i informowanie ich o dostępnej ofercie handlowej.

Przedstawiciel handlowy musi wyróżniać się doskonałą organizacją, a przede wszystkim zaangażowaniem, dzięki czemu ma szansę na zyskanie premii oraz na szybki rozwój zawodowy i awans w strukturach konkretnego przedsiębiorstwa.

Napisz komentarz

Najnowsze oferty pracy:

Więcej ofert pracy

Gdzie jeszcze rekrutują?