Jesteś przedstawicielem handlowym? Poznaj ramowy proces sprzedaży i zacznij zarabiać

20 stycznia 2018
przez

Jesteś przedstawicielem handlowym i cały czas odbijasz się od ściany? Jesteś w stanie osiągnąć więcej, tylko musisz dowiedzieć się jak to zrobić. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy kilka trików, które przygotują Cię do tego zawodu i wyzwolą z Ciebie mistrza.

Masz klienta, udało Ci się już zdefiniować osobę decyzyjną – to czas na to, aby przejść do działania. Teraz musisz wykonać telefon do kontrahenta. Tylko nie rób tego z biegu. Najpierw odpowiednio się przygotuj. Otóż jeśli podejdziesz do tematu świadomie, powiedzie Ci się. Twoje działania powinny być poparte historią, metodyką oraz statystyką. Nie opieraj się tylko na swojej intuicji.

Dobrze będzie, jeśli przygotujesz sobie trzy szablony rozmowy: pozytywny, negatywny oraz neutralny. Dzięki temu będziesz świetnie przygotowany. Posiadaj wiedzę na temat firmy swojego kontrahenta. Poznaj ramowy proces sprzedaży, te sześć kroków pomoże Ci. Identyfikacja, inicjacja kontaktu, rozmowa, spotkanie, decyzja, umowa/realizacja. To proste. Na każdym z tych etapów warto w odpowiedni sposób zarządzać jakością dostarczonych rozwiązań. Dzięki temu, przy zachowaniu odpowiedniej rozmowy, zbudujesz długodystansowe partnerstwo.

Dbaj o swojego klienta, pokaż, że jesteś zainteresowany nim i jego firmą, a nie jego pieniędzmi.

Napisz komentarz

Najnowsze oferty pracy:

Więcej ofert pracy

Gdzie jeszcze rekrutują?