Kim jest przedstawiciel handlowy?

Przedstawiciel handlowy jest również nazywany sprzedawcą terenowym, komiwojażerem albo najzwyczajniej handlowcem. Wiele firm, zarówno dużych, jak i tych mniejszych szuka pracowników na stanowisko przedstawiciela handlowego. Wydaje się to prosta praca i szybki zarobek. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę na czym tak właściwie polega praca takiego sprzedawcy terenowego.

Kim jest przedstawiciel handlowy i czym się zajmuje? Jest to osoba odpowiadająca za aktywne pozyskiwanie oraz obsługę klientów dla przedsiębiorstwa, które ją zatrudnia. Z firmą jest związany zazwyczaj umową o pracę, zleceniem lub po prostu umową współpracy. Rodzaj umowy jest zależy od firmy.

Do obowiązków przedstawiciela handlowego należy osiągnięciu konkretnych poziomów sprzedaży miesięcznej, które zazwyczaj są nazywane targetami sprzedaży. Do najczęstszych obowiązków przedstawiciela handlowego należy: osiąganie założonych wcześniej przychodów, budowanie dystrybucji, obsługa handlowa klientów we wcześniej wyznaczonym terenie, monitorowanie działań konkurencji oraz merchandising.

Decydując się na to stanowisko pracy należy mieć świadomość, że nie jest to praca skierowana do każdego człowieka. Oprócz standardowej wiedzy oraz umiejętności sprzedażowych, wymaga się również specyficznych kompetencji miękkich. Jest to nieustanna praca nad sobą i rozwój osobisty.

Napisz komentarz

Najnowsze oferty pracy:

Więcej ofert pracy

Gdzie jeszcze rekrutują?