Motywacja przede wszystkim, czyli o stawianiu sobie celów

26 kwietnia 2013
przez

Wśród najczęściej wymienianych motywatorów do pracy kandydaci wspominają o: atmosferze, możliwości rozwoju i pieniądzach. Coraz częściej jednak pracownicy sami nie zdają sobie sprawy co najbardziej motywuje ich do pracy. Finanse są w tej kwestii oczywiste, pracujemy aby zarabiać- bez zarobków nie ma motywacji. Polacy jednak wciąż czują się niepewnie mówiąc o finansach.

Niezwykle ważnym motywatorem jest zdobycie uznania. Nie chodzi tu o pochlebstwa, a prawdziwe zainteresowanie naszymi osiągnięciami. Możliwość wykazania się bardzo często przekłada się na wzrost jakości pracy. Planując swoją pracę wyznaczaj sobie kolejne cele do zrealizowania, ich osiągnięcie będzie dawało ci satysfakcję i wpływało na twój rozwój zawodowy. Unikaj monotonii w planowaniu swoich zadań.

Stabilne warunki zatrudnienia, terminowo wypłacane wynagrodzenie powinno stać się standardem, uwalniając tym samym pracownika od nadmiernego stresu. Kolejnym istotnym punktem w kwestii motywacji jest wypracowane poczucie własnej wartości, świadomość, że praca którą wykonujesz jest istotnym wkładem w rozwój firmy. Praca dająca niezależność jest tym czego oczekuje większość osób poszukujących pracy. Najbardziej jest to widoczne w miastach akademickich takich jak Toruń  gdzie każdego roku na rynek pracy przedstawiciela handlowego próbuje wkroczyć kilka tysięcy absolwentów. Przyzwyczajeni do dużej ilości wolnego czasu, tego samego będą oczekiwali od pracodawcy. Młodzi ludzie coraz częściej podkreślają, że pracują, żeby żyć- a nie na odwrót. Na koniec niezwykle istotny motywator jakim jest podejście do rodziny pracownika. Staje się coraz istotniejszym punktem wśród kryteriów wyboru przyszłego miejsca pracy.

 

Napisz komentarz

Najnowsze oferty pracy:

Więcej ofert pracy

Gdzie jeszcze rekrutują?