Po co przeprowadzać rozmowę rekrutacyjną?

11 października 2018
przez

Rozmowa rekrutacyjna ma bardzo duże znaczenie w całym procesie rekrutacji. Od efektów rozmowy będą zależeć dalsze losy kandydata na konkretne stanowisko w przedsiębiorstwie. To też dobry moment na zadanie ewentualnych pytań. Tak dzieje się również podczas poszukiwania pracowników na stanowisko przedstawiciela handlowego.

Rozmowa rekrutacyjna bez wątpienia pozwoli na dokonanie selekcji wszystkich zgłoszeń. W pierwszym etapie rekruter przegląda życiorysy i to z nich wybiera osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie. Na rozmowie rekrutacyjnej natomiast może on wyłonić jedną czy też nawet kilka osób, które spełniają jego oczekiwania.

Nie wszyscy kandydaci muszą być szczerzy i przedstawiać informacje o sobie w CV w sposób rzetelny. Właśnie dlatego w rozmowie rekrutacyjnej rekruterzy mogą je zweryfikować. Powinieneś unikać udzielania zdawkowych odpowiedzi, kiedy rekruter zapyta Cię o Twoje doświadczenie i obowiązki, jakie pełniłeś w poprzednim miejscu pracy. Opowiedz o swoim doświadczeniu, a także ukończonych kursach i szkoleniach – dzięki temu wyjdziesz na osobę prawdomówną. Pamiętaj jednak o tym, aby mówić w sposób konkretny, a także nie wybiegać za daleko poza dany temat.

Niektórzy pracodawcy rozmowę rekrutacyjną wykorzystują również do tego, żeby sprawdzić posiadane przez kandydata umiejętności. Podczas niektórych rozmów uczestnicy są zobowiązani nawet do tworzenia projektów. To bardzo ważne, aby przedstawić się z jak najlepszej strony przed potencjalnym pracodawcą.

Napisz komentarz

Najnowsze oferty pracy:

Więcej ofert pracy

Gdzie jeszcze rekrutują?