Poczucie własnej wartości drogą do sukcesu

29 kwietnia 2013
przez

 

Zastanawiałeś się jakim ludziom udaje się odnieść sukces w zawodzie? Dlaczego niektórzy tkwią w miejscu od kilkunastu lat a inni awansują już po kilku miesiącach? Punktem wyjścia jest przekonanie o własnej wartości. Szanuj siebie aby inni mogli cię szanować.

Pan Piotr, czterdziestodwuletni przedstawiciel handlowy w Gliwicach dzięki pracy podniósł swoją samoocenę. Przekonał się, że na prawdziwych specjalistów jest zapotrzebowanie. Branżę specjalizującą się w instalacji elektrycznej w której pracuje, zna od podszewki. Jako handlowiec ma wreszcie okazję podzielić się swoją wiedzą czy  doradzić klientowi. Wcześniej przez kilkanaście miesięcy poszukiwał pracy, której ze względu na wiek nie mógł znaleźć.

– Człowiek pracujący w handlu musi się cenić. Nauczyłem się tego po latach. Dla ludzi znających swoją wartość zawsze będzie praca na rynku- mówi z przekonaniem pan Piotr.

Jeśli więc cechuje cię niska samoocena, potraktuj ją jak chorobę, którą za pomocą odpowiednich środków można zwalczyć. Uwierz w swoje możliwości, uczyń atutem twoje lata i doświadczenie.

Napisz komentarz