Praca- jak jej szukać by znaleźć?

Poszukiwanie pracy często jest procesem trwającym wiele miesięcy. Okres ten bywa niezwykle stresujący i osoby poszukujące pracy próbują korzystać z wielu źródeł. Według przeprowadzonego w tym celu badania, najmniejszą popularnością cieszy się nadal samodzielne założenie firmy i znalezienie pracy na podstawie awansu zawodowego. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku korzystania z usług doradztwa personalnego czy studenckiego biura karier. Nieznaczna część poszukujących pracy korzysta w tej sytuacji z ofert Urzędu Pracy, lub rekrutacji wewnętrznych ogłaszanych przez firmy. Mniej niż jedna czwarta ankietowanych odpowiedziała, że znajduje pracę z polecenia znajomych.

Szukając pracy w konkretnym mieście jak Tarnów, na stanowisko przedstawciela handlowego, ponad jedna czwarta ankietujących korzystała z ogłoszeń internetowych. Najwięcej osób poszukuje jednak pracy na własną rękę.

Sytuacja na rynku pracy zmusza kandydatów do większej aktywności podczas poszukiwań w porównaniu z ubiegłymi latami. Dzięki temu są oni w stanie znaleźć odpowiednie stanowisko w ciągu kilku miesięcy.

Napisz komentarz