Rozmowa kwalifikacyjna czyli o trudnej sztuce sprzedaży siebie

26 kwietnia 2013
przez
Do najtrudniejszych i najbardziej stresujących zadań należy umiejętne sprzedawanie siebie. Do podstawowego zestawu pytań należą między innymi pytania o twoje największe zalety i wady(słabe strony). Wykorzystaj zdobyte wcześniej doświadczenie. Pracujesz w dziale handlowym? Zapewne wyniki twojej pracy mogą być pomocą dla innych. Opisz swój największy sukces i porażkę, twoje oczekiwania.
Chcąc ocenić twoją inicjatywę i determinację, pracodawca może zapytać o sposoby dążenia do celu. Warto wtedy przedstawić kolejne etapy, które doprowadziły cię do realizacji założonego przez ciebie planu.
Chcąc ocenić twoje zdolności komunikacyjne rozmówca będzie sprawdzał czy potrafisz utrzymać kontakt wzrokowy, czy jasno i zrozumiale się wypowiadasz oraz, czy twoje wypowiedzi wzbudzają zaufanie( czy ton głosu jest przyjemnym dla uszu). Unikaj również odpowiedzi zawierających wątpliwość. Kreują one niezbyt pozytywny obraz twojej osoby.
Oceniając twoje umiejętności współpracy z innymi, rozmówca zapewne zapyta cię o sposoby radzenia sobie z konfliktem w grupie. Zachowując spokój postaraj się przedstawić znaną ci sytuacje kiedy udało ci się załagodzić napięcie.
Szukając pracy poza miejscem zamieszkania bądź przygotowany na pytanie o przyczynę takiego wyboru. Decydując się na pracę przedstawiciela handlowego w Koszalinie  pamiętaj o odpowiednim umotywowaniu swojego wyboru.
 

Napisz komentarz

Najnowsze oferty pracy:

Więcej ofert pracy

Gdzie jeszcze rekrutują?