Rozmowa rekrutacyjna online. Jak się do niej przygotować?

23 października 2020
przez

W dobie pandemii koronawirusa coraz popularniejsze stały się rekrutacje elektroniczne. Jest to sposób na to, aby zatrudnić pracownika bez spotykania się z nim. Rozmowy rekrutacyjne również są prowadzone w ten sposób. Jednak jak się do nich odpowiednio przygotować? Sprawdzamy.

Chcesz rozpocząć pracę jako przedstawiciel handlowy? Wysłałeś dziesiątki CV i listów motywacyjnych i w końcu otrzymałeś odpowiedź! Teraz zależy Ci na tym, aby jak najlepiej wypaść podczas rozmowy rekrutacyjnej. Przede wszystkim powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby wypaść jak profesjonalista. To wcale nie jest takie proste.

Rozmowa rekrutacyjna online – z czym to się je?

Do elektronicznej rozmowy rekrutacyjnej również musisz się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim postaw na odpowiedni ubiór. Najczęściej tego typu spotkania odbywają się przy użyciu kamerki. Będzie Cię widać, zatem zadbaj o swój wizerunek. Sama rozmowa powinna odbywać się w odosobnionym pomieszczeniu, w którym nie będzie słychać Twoich dzieci, czy też zwierząt.

Oczywiście przed samą rozmową powinieneś także zdobyć jak najwięcej informacji na temat konkretnej firmy, to będzie dobrze o Tobie świadczyło. Nie zapomnij również ponownie spojrzeć do swojego CV, aby utrwalić sobie informacje, które w nim zawarłeś. Podczas samej rozmowy bądź skupiony i rzetelnie odpowiadaj na pytania. Skup się na nich, nie lej wody i bądź konkretny. To pozwoli Ci na osiągnięcie najlepszych rezultatów.

Napisz komentarz

Najnowsze oferty pracy:

Więcej ofert pracy

Gdzie jeszcze rekrutują?