Zalety i wady pracy przedstawiciela

26 kwietnia 2013
przez

Przedstawiciel handlowy- kiedyś nazywany akwizytorem, domokrążcą, dziś święci swój sukces wśród innych zawodów na rynku pracy. Stanowisko przedstawiciela należy do jednego z najczęściej występujących ofert na portalach o pracy. Dzisiaj żadna większa firma nie obejdzie się bez swojego przedstawiciela. Nawet najdoskonalszy produkt sam się nie sprzeda. Pracodawcy przebijają się zatem proponując coraz lepsze warunki, jednak na nikim nie robi już wrażenia oferowany telefon służbowy, laptop

czy samochód. Firmy konkurują między sobą oferując dodatkowe świadczenia, wysokie płace i prowizje od sprzedaży.

Praca wiąże się jednak ze stresem- wyrobienie normy staje się niejednokrotnie głównym motorem działania przedstawiciela. Zatem czas jest tym na czym pracownikowi zależy najbardziej. Bez normy nie ma premii, a to wpływa bezpośrednio na motywację pracownika.

Dla ludzi ceniących sobie kontakt z klientem, posiadających pewną naturalność w sposobie zawierania znajomości zawód przedstawiciela będzie zdecydowanie mniej stresujący. Nie każda rozmowa bowiem kończy się zawarciem umowy czy sprzedażą. Nie zawsze klient wita nas z otwartymi ramionami. Opanowanie i umiejętność zakończenia rozmowy w sposób kulturalny ograniczy nam stresu. Często klient nie jest przekonany do oferowanych przez nas produktów, dlatego osobie bez naturalnych umiejętności negocjacji praca przedstawiciela się nie opłaci. Należy także odpowiedzieć sobie na pytanie czy należymy do grona osób lubiących częste podróże, czy też miłośników domowego zacisza. Długie godziny spędzone w samochodzie mogą zniechęcić nawet najbardziej ambitnego pracownika. Stanie w korkach w dużym mieście jak Gdynia- szczególnie w okresie wakacyjnym przedstawiciel handlowy w godzinach szczytu, musi umiejętnie wykorzystać.

 

Napisz komentarz

Najnowsze oferty pracy:

Więcej ofert pracy

Gdzie jeszcze rekrutują?